Wyszukiwarka
eUrząd - Elektroniczne Usługi dla Mieszkańca

eUrząd - Elektroniczne Usługi dla Mieszkańca

Rozlicz PIT w Cieszynie
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizowany jest przez Instytutut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl. Rozliczenie PIT.
Przekaż 1% w Cieszynie

Projekt „Wspieraj lokalnie” realizowany jest przez Instytutut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl. Rozliczenie PIT.

Oficjalna strona
Miasta Cieszyn:

Oficjalna strona Miasta Cieszyn

Deklaracja dostępności
Strona zgodna z:
Valid XHTML 1.1
RSS

Aktualności

 • Zmiana organizacji ruchu na ul. Głębokiej i nowy harmonogram prac

  2020-11-26 13:34

   

  Jak informuje koordynator projektu „Szlakiem Cieszyńskiego Tramwaju – Rozwój transgranicznej turystyki” Stanisław Kawecki: W dniu dzisiejszym (26 listopada) miało miejsce kolejne spotkanie z udziałem m.in. kierownika budowy Tomasza Jankowskiego poświęcone pracom kanalizacyjnym na ul. Głębokiej.

  Omówiono konieczność wprowadzenia zmian w przyjętej organizacji ruchu w celu poprawy bezpieczeństwa. Nowa organizacja ruchu będzie miała na celu ograniczenie przejazdu przez teren budowy. Nowa organizacja ruchu jest w trakcie przygotowywania i zostanie wprowadzona najszybciej jak to możliwe, po zatwierdzeniu przez służby w tym m.in. Policję i Straż Miejską. Szczegóły podamy wkrótce.

  W trakcie uzgadniania jest także nowy harmonogram prac, który uwzględni prace związane z przebudową gazociągu i ciągłość prac drogowych. Kiedy zostanie przyjęty, zostanie niezwłocznie podany do wiadomości.

 • Zamknięty wyjazd z ulicy Olszaka

  2020-11-26 10:43

   

  W dniu dzisiejszym (26.11.2020) zamknięty jest wyjazd z ulicy Olszaka w kierunku ulicy Głębokiej z uwagi na prowadzone prace budowlane w obrębie skrzyżowaniu tych ulic. W środę tj. 2.12.2020 zamknięty będzie przejazd ulicą łączącą Pl. Św. Krzyża z Pl. Dominikańskim z uwagi prace związane z wykonaniem kanalizacji deszczowej.

 • konsultacje_logo_cmyk[1].jpg

  Warsztaty charette - zaplanuj przestrzeń dla śródmieścia!

  2020-11-24 18:39

  Jeżeli:

  - mieszkasz w śródmieściu lub prowadzisz tu działalność,

  - interesuje Cię przyszłość centrum Cieszyna i wizja rozwoju,

  zapraszamy na spotkanie warsztatowe 30 listopada o godz. 17.00. 
  Zapisy do 26 listopada na adres planowanie@um.cieszyn.pl.

 • 55.jpg

  Ocena stanu oświaty

  2020-11-24 11:09

   

  Realizacja zadań edukacyjnych, a tym samym organizacja oświaty w mieście to jedno z najważniejszych zadań samorządu. W celu jej doskonalenia bardzo ważna jest ocena stanu oświaty oraz wpisywanie się tego stanu w oczekiwania rodziców dzieci uczęszczających do cieszyńskich przedszkoli i szkół podstawowych.

  - Dlatego zaprosiliśmy do udziału w badaniu ankietowym zarówno rodziców dzieci uczęszczających do cieszyńskich podstawówek i przedszkoli, jak i młodzież szkolną. Wyniki badania będą miały wpływ na kierunki rozwoju oświaty w latach następnych oraz dostosowanie systemu edukacji w Cieszynie do oczekiwań rodziców - mówi Gabriela Staszkiewicz, Burmistrz Miasta Cieszyna.

  Poprzednia Strategia Rozwoju Oświaty przyjęta została w 2014 r. i obowiązuje do końca 2020 r.

 • warsztaty.jpg

  Przypominamy - warsztaty charrette ZAPISY DO 26 LISTOPADA

  2020-11-23 11:12

   

  Szanowni Mieszkańcy - przypominamy - o zmianie terminu i formuły warsztatów charrette ⤵️

  ZAPISY DO 26 LISTOPADA

  👉 Sesja warsztatowa odbędzie się 30 listopada 2020 r. w godz.17-19.15 w formie wideokonferencji na platformie Zoom i nie będzie podzielona na grupy tematyczne.

  👉 Zapraszamy. Zapisy na warsztat odbywają się mailowo do 26 listopada / planowanie@um.cieszyn.pl / Zgłoszenie powinno zawierać imię, nazwisko i adres poczty elektronicznej, na który zostanie wysłane zaproszenie umożliwiające dołączenie do wideokonferencji.

 • 123[7].jpg

  Test sprawności syren alarmowych

  2020-11-23 09:48

   

  W dniu 24 listopada 2020 roku pomiędzy godz. 9.00 a 13.00, w oparciu o rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz. U. z 2013 r., poz. 96), odbędzie się wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania ludności, podczas którego zostanie wyemitowany dźwięk ciągły trwający trzy minuty, oznaczający odwołanie alarmu. Więcej informacji na temat systemu alarmowania w mieście znajduje się na stronie www.cieszyn.pl/mczk w zakładce obrona cywilna.

 • Raport o wynikach konsultacji społecznych z organizacjami pozarządowymi projektu uchwały Rady Miejskiej Cieszyna

  2020-11-23 09:29

   

  w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych z radami działalności pożytku publicznego lub organizacjami pozarządowymi i podmiotami wymienionymi w art. 3 ust.3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie projektu uchwały w sprawie opłat rezerwacyjnych na targowiskach miejskich w Cieszynie

 • Kompleksowy plan działania na nadchodzący czas – 100 dni solidarności w walce z COVID-19

  2020-11-21 12:22

   

  Koronawirus to trudny przeciwnik. Walka z nim musi być przemyślana. - Ostatnie obostrzenia doprowadziły do wyhamowania epidemii. Jednak nie na tyle, żeby w daleko idący sposób rozluźniać obecne restrykcje. Po analizie danych dotychczasowych zachorowań, przedstawiamy kompleksowy plan i jasne założenia na nadchodzące 100 dni. Pozwoli nam to łatwiej dostosować się do epidemicznej rzeczywistości – zarówno tej gospodarczej, jak i społecznej - mówił premier Mateusz Morawiecki na sobotniej konferencji prasowej. Więcej informacji

 • wr24.jpg

  Najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych

  2020-11-20 13:34

   

  Już jest najnowszy numer Wiadomości Ratuszowych a w nim NAGRODA MIASTA CIESZYNA dla Bogdana Firli - wyróżnionego za twórczość artystyczną, upowszechnianie i ochronę kultury.

  Oczywiście w najnowszym numerze znajdą Państwo również wiele innych ciekawych tematów, między innymi „Śródmieście - zmieniamy je razem”, „Nagrody i wyróżnienia w cieszyńskim sporcie”, „Wręczono Laury Ziemi Cieszyńskiej”… Zachęcamy do lektury!

 • Sprawozdanie z przebiegu konsultacji społecznych projektu uchwały Rady Miejskiej Cieszyna (z organizacjami pozarządowymi)

  2020-11-20 12:09

  w sprawie zmiany uchwały Nr XII/128/19 Rady Miejskiej Cieszyna z dnia 30 października 2019 r. w sprawie określenia zasad zbywania, nabywania i obciążania nieruchomości oraz ich wydzierżawiania lub wynajmowania na czas oznaczony dłuższy niż 3 lata lub na czas nieokreślony, w tym zawierania kolejnych umów dzierżawy lub najmu po umowie zawartej na czas oznaczony do 3 lat