Wyszukiwarka
eUrząd - Elektroniczne Usługi dla Mieszkańca

eUrząd - Elektroniczne Usługi dla Mieszkańca

Rozlicz PIT w Cieszynie
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizowany jest przez Instytutut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl. Rozliczenie PIT.
Przekaż 1% w Cieszynie

Projekt „Wspieraj lokalnie” realizowany jest przez Instytutut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl. Rozliczenie PIT.

Oficjalna strona
Miasta Cieszyn:

Oficjalna strona Miasta Cieszyn

Deklaracja dostępności
Strona zgodna z:
Valid XHTML 1.1

Zagłosuj na Cieszyn - najbardziej filmowe miejsce!

Aktualności » Zagłosuj na Cieszyn - najbardziej filmowe miejsce!

2020-07-17 10:16

 

Miło nam poinformować, że Miasto Cieszyn – zgłoszone do udziału w Plebiscycie Śląska Lokacja Filmowa 2020, znalazło się w finale Plebiscytu! To świetna wiadomość.

Jesteśmy pewni, że Cieszyn to najbardziej filmowe miejsce w regionie! Teraz jednak wiele zależy od nas wszystkich. Zachęcamy więc do głosowania. O ostatecznym wyniku zdecydują mieszkańcy, którzy już od 18 lipca za pośrednictwem ANKIETY DO GŁOSOWANIA  oddadzą swój głos na wybraną przez siebie lokację. Głosowanie potrwa do 18 sierpnia; można oddać jeden głos dziennie z każdego IP komputera, przez cały czas trwania plebiscytu.

O głosy mieszkańców regionu w finale plebiscytu „Śląska Lokacja Filmowa 2020” oprócz naszego miasta – walczy również: Pałac Dietla w Sosnowcu, katowicki Nikiszowiec, kampus studencki w Rybniku, Muzeum Historii Cynku – Walcownia w Katowicach. Przypominamy - organizatorami konkursu są Instytucja Filmowa Silesia Film i Silesia Film Commission. 

Zwycięzca Plebiscytu otrzyma tytuł Śląskiej Lokacji Filmowej 2020, a przygotowany przez Silesia Film spot promujący zwycięską lokację będzie można oglądać przez dwa tygodnie przed seansami filmowymi w katowickim Kinie Kosmos.

Finaliści plebiscytu „Śląska Lokacja Filmowa 2020”:

Miasto Cieszyn – jedno z najstarszych miast na Górnym Śląsku, którego pierwsze ślady sięgają VI-V w. p. n. e. Starówka otoczona kamienicami w barokowo-klasycystycznym stylu, przepiękna „Cieszyńska Wenecja”, Rynek, Plac Św. Krzyża wraz z klimatycznymi uliczkami i bujną zielenią tworzą wspaniały plener – jedno z najbardziej malowniczych miejsc w regionie.

Pałac Dietla – położony w Sosnowcu neobarokowy pałac to jedna z najpiękniejszych budowli rezydencjonalnych nie tylko na terenie Zagłębia Dąbrowskiego, ale i całego Górnego Śląska. Wnętrza takie jak sala balowa, jadalnia, łazienka czy pokój fajkowy zachowały oryginalne wyposażenie i wystrój, które nadają im szczególnie wartościowy, unikatowy charakter.

Nikiszowiec – katowickie osiedle robotnicze powstałe na początku XX wieku przy kopalni „Giesche” (obecnie niefunkcjonująca już Kopalnia Węgla Kamiennego „Wieczorek”). Dzięki wyjątkowemu układowi urbanistycznemu, charakterystycznej zabudowie z surowej czerwonej cegły i niezwykle malowniczemu wyglądowi zatrzymanej w czasie enklawy, Nikiszowiec przyciągnął już na Śląsk wiele ekip filmowych.

Zespół Szkół Wyższych w Rybniku – kampus studencki powstały na terenie 4,5-hektarowego kompleksu poszpitalnego przy ulicy Rudzkiej. Tworzą go zamiejscowe ośrodki największych śląskich uczelni, a przestrzeń jest połączeniem nowoczesnej infrastruktury z zabytkową architekturą.

Muzeum Historii Cynku - Walcownia – wybudowana w 1904 roku w Katowicach – Szopienicach walcownia to zabytek wpisany w industrialne dziedzictwo regionu i współtworzący jego potęgę przemysłową. W hali głównej walcowni znajdują się liczne urządzenia objęte ochroną konserwatorską.