Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Aktualności » Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

2015-02-16 11:17
    Plakat

Wzorem lat ubiegłych Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje w lutym „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Zasadniczym celem tej inicjatywy jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

W tegoroczne obchody włączyły się: Naczelna Rada Adwokacka, Krajowa Izba Radców Prawnych, Rzecznik Praw Obywatelskich, Rzecznik Praw Dziecka, Komenda Główna Policji, Komenda Główna Straży Granicznej, Prokuratura Generalna, Krajowa Rada Komornicza, Krajowa Rada Notarialna a także Krajowa Rada Kuratorów.

Od 23 do 28 lutego br. osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad i informacji udzielanych przez prawników, psychologów oraz przedstawicieli ww. środowisk w trakcie dyżurów pełnionych w ww. podmiotach.

W Cieszynie z porad można korzystać w Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP z Dzięgielowa Filia w Cieszynie (ul. Wyższa Brama 29). Dyżury specjalistów:

• Osoba pierwszego kontaktu: poniedziałek 8.00-10.00, wtorek 15.00-17.00, środa 8.00-10.00;
  • Psycholog: czwartek 16.00-19.00 co drugi tydzień;
  • Prawnik: środa 17.00-19.00 co drugi tydzień.

Informacja o terminach dyżurów: na stronie internetowej www.poradnictwo.cme.org.pl lub pod numerem tel. 518 135 318.

Dyżur telefoniczny osoby pierwszego kontaktu: tel. 502 730 953 od poniedziałku do piątku g. 10.00-18.00, w soboty g. 8.00-12.00.

Mat. pras.