Samochody znikną z cieszyńskiego Rynku

Aktualności » Samochody znikną z cieszyńskiego Rynku

2014-12-19 12:26
    Parking na Rynku /fot.BZ

Od poniedziałku 22 grudnia br., w związku z kończącymi się pracami dotyczącymi modernizacji kanalizacji w ścisłym centrum Cieszyna, na cieszyńskim Rynku przywrócona zostanie poprzednia organizacja ruchu. Samochody nie będą mogły już parkować na płycie Rynku. Tymczasowo pozostawionych zostanie jedynie kilkanaście wyznaczonych miejsc postojowych od strony poczty i Domu Narodowego.

Jednocześnie informujemy, że przebudowa kanalizacji w śródmieściu Cieszyna weszła w fazę prób, badań i odbiorów technicznych, dlatego też na ulicach można spotkać specjalistyczny sprzęt, którym wykonuje się płukanie kanałów oraz przeprowadza się inspekcję kamerami TV nowo wybudowanych oraz zmodernizowanych kanałów. Ich celem jest sprawdzenie poprawności wykonanych robót oraz skuteczności przeprowadzonego rozdziału kanalizacji ogólnospławnej na kanalizację sanitarną i kanalizację deszczową, co ma zapobiegać odprowadzaniu ścieków do cieków wodnych.

Dlatego też prosimy mieszkańców oraz przedsiębiorców o niewylewanie ścieków sanitarnych (np. po myciu podłóg czy naczyń, resztek pokarmów itp.) do kanalizacji deszczowej przez kratki ściekowe w ulicach, gdyż wody te są odprowadzane obecnie bezpośrednio do rzeki Olzy lub Bobrówki. Ze względu na konieczność zadbania o ochronę środowiska do tych celów prosimy używać wyłącznie instalacji do odprowadzania ścieków sanitarnych.