Rekrutacja do przedszkoli na rok szkolny 2015/2016

Aktualności » Rekrutacja do przedszkoli na rok szkolny 2015/2016

2015-02-23 15:23

Drodzy Rodzice.

Wychowanie przedszkolne jest pierwszym i niezwykle istotnym etapem edukacji dziecka, gdyż stanowi podbudowę pod edukację szkolną i jednocześnie służy wyrównywaniu szans edukacyjnych przyszłych uczniów. Pobyt w przedszkolu bardzo korzystnie wpływa na rozwój wszystkich umiejętności. Dziecko systematycznie uczęszczające do przedszkola bierze udział w zajęciach prowadzonych przez nauczyciela i specjalistów zajęć dodatkowych. Na tych zajęciach poznaje nowe zagadnienia z zakresu językowego, matematycznego, przyrodniczego. Rozwija swoje umiejętności ruchowe, biorąc udział w zajęciach sportowych. To wszystko bardzo szybko procentuje a efekty są widoczne w rozwoju intelektualnym i fizycznym dziecka.

10 marca 2015 r. o godz. 9:00 rozpoczyna się nabór do wszystkich publicznych przedszkoli w Cieszynie. Wychowaniem przedszkolnym, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, może być objęte dziecko od początku roku szkolnego w którym kończy trzy lata do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym w którym kończy sześć lat.

Bardzo ważne:

Dzieci 5 letnie urodzone w 2010 r. obowiązane są odbyć roczne przygotowanie przedszkolne!

Zapisy do przedszkoli publicznych prowadzone będą z wykorzystaniem elektronicznego systemu naboru poprzez stronę internetową www.cieszyn.przedszkola.vnabor.pl .

Szczegółowe zasady przeprowadzania rekrutacji dzieci do przedszkola oraz harmonogram rekrutacji dostępne będą w każdej placówce. Zapraszamy do odwiedzania wszystkich publicznych przedszkoli w Cieszynie. Warto wcześniej zobaczyć placówkę do której zamierzacie Państwo posyłać dzieci.

Ważniejsze terminy i informacje dotyczące rekrutacji:

Rekrutacja do cieszyńskich przedszkoli publicznych na rok szkolny 2015/2016 będzie prowadzona od 10 marca od godziny 9:00 do 26 marca do godziny 15:00. Zapisy do przedszkoli publicznych będą prowadzone w ramach naboru elektronicznego i obejmą dzieci w wieku od 3 do 5 lat z gminy Cieszyn. Dzieci 5-letnie są obligatoryjnie zobowiązane do odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego. Rodzice dzieci dotychczas nieuczęszczających do przedszkola, proszeni są o wprowadzenie danych swoich dzieci do systemu elektronicznego naboru, za pośrednictwem strony internetowej (www.cieszyn.przedszkola.vnabor.pl) lub złożenie stosownego wniosku w przedszkolu (wniosek do pobrania w przedszkolu). W przypadku zapisu dziecka za pomocą internetu należy wypełniony formularz zgłoszenia wydrukować, następnie podpisać i dostarczyć do Przedszkola wraz z wymaganymi załącznikami. W dniu 26 marca o godz. 15:00 nastąpi zakończenie wprowadzania wniosków przez rodziców.

Rekrutacja dzieci niepełnosprawnych do oddziałów integracyjnych w Przedszkolu nr 2 – Integracyjnym w Cieszynie będzie przeprowadzona odrębnie tj.:

• rodzice dzieci niepełnosprawnych zgłaszają się bezpośrednio do Przedszkola nr 2 – Integracyjnego i tam składają podania do 26 marca br.,
  • kwalifikację (nabór) dzieci niepełnosprawnych prowadzić będą odpowiednio komisja powołana przez Dyrektora Przedszkola nr 2 - Integracyjnego.

Po 26 marca po godz. 15:00 żadne zgłoszenie w naborze głównym nie będzie rozpatrywane. Publikacja listy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych kandydatów do przedszkola nastąpi 24 kwietnia 2015 o godz. 9:00. na stronie www.cieszyn.przedszkola.vnabor.pl i w poszczególnych przedszkolach.

Informacja o rekrutacji uzupełniającej (o ile będą wolne miejsca) zostanie podana do wiadomości w późniejszym terminie niemniej jednak będzie ona zakończona do 28 sierpnia.

Ważne:

Dyrektor przedszkola przeprowadzi formalne sprawdzenie złożonego wniosku wraz z wymaganymi załącznikami. Zasady rekrutacji do przedszkoli na rok szkolny 2015/2016 określa dyrektor przedszkola i będą one dostępne na stronie www.cieszyn.przedszkola.vnabor.pl i w poszczególnych przedszkolach. Nie ma znaczenia kolejność zgłoszeń ponieważ o przyjęciu do przedszkola będzie decydować ilość punktów uzyskanych w procesie rekrutacji. Istotne jest natomiast terminowe i prawidłowe wypełnienie wniosków na stronie internetowej lub formularza pobranego w przedszkolu.

O przyjęciu do danego przedszkola zadecyduje Komisja Rekrutacyjna powołana przez dyrektora przedszkola. Komisja Rekrutacyjna przeprowadzi weryfikację oświadczeń i dokumentów potwierdzających spełnianie poszczególnych kryteriów. Ponadto Komisja Rekrutacyjna może zażądać dokumentów potwierdzających informacje zawarte w oświadczeniach. Listy dzieci przyjętych do danego przedszkola zostaną opublikowane 8 maja o godz. 9:00 na powyższej stronie internetowej i w poszczególnych przedszkolach.

Zespół Obsługi Jednostek Oświatowych