Pismo Burmistrz Miasta Cieszyna do Grupy Żywiec S.A.

Aktualności » Pismo Burmistrz Miasta Cieszyna do Grupy Żywiec S.A.

2020-09-25 14:07

Cieszyn, 25 września 2020 r.

Zarząd Grupy Żywiec S.A.
Browary Warszawskie
Biura przy Warzelni
Ul. Grzybowska 56,

Szanowni Państwo,

Z niepokojem przyjęliśmy informację o planach zamknięcia Browaru Zamkowego w Cieszynie. Miejsce to stanowi dziedzictwo nie tylko Miasta Cieszyn, Śląska Cieszyńskiego, ale także polskiej tradycji piwowarskiej. Browar Zamkowy jest ważnym miejscem na mapie Cieszyna i Śląska Cieszyńskiego. Stanowi także jedną z ważniejszych atrakcji turystycznych i część zabytkowego Wzgórza Zamkowego. Jest miejscem wydarzeń kulturalnych, z których korzystają mieszkańcy i turyści. Wpisuje się w Państwa strategię promocji warzenia piwa z tradycją. Biorąc pod uwagę te fakty, czy Zarząd bierze pod uwagę ponowną analizę i wycofanie się z podjętej decyzji?

Jeśli decyzja o sprzedaży jest ostateczna, czy jako Miasto Cieszyn możemy się włączyć w poszukiwanie inwestora? W takiej sytuacji mamy kilka pytań:
1. Na jaką kwotę Grupa Żywiec S.A. wyceniła Browar Zamkowy w Cieszynie?
2. Czy Zarząd rozważa możliwość sprzedania Browaru Zamkowego innemu koncernowi piwowarskiemu?
3. Czy Zarząd podjął rozmowy z potencjalnymi inwestorami? Jeśli tak, to kiedy i z kim?
Jestem zdeterminowana podjąć działania mające na celu uchronienie browaru przed zamknięciem. Pragnę zauważyć, że działa nieprzerwanie od 1846 r. Chcąc aktywnie włączyć się w poszukiwania inwestora, niezbędne są dane stanowiące podstawę do poważnych rozmów z potencjalnymi inwestorami.

Z poważaniem,
Gabriela Staszkiewicz