Wyszukiwarka
eUrząd - Elektroniczne Usługi dla Mieszkańca

eUrząd - Elektroniczne Usługi dla Mieszkańca

Rozlicz PIT w Cieszynie
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizowany jest przez Instytutut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl. Rozliczenie PIT.
Przekaż 1% w Cieszynie

Projekt „Wspieraj lokalnie” realizowany jest przez Instytutut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl. Rozliczenie PIT.

Oficjalna strona
Miasta Cieszyn:

Oficjalna strona Miasta Cieszyn

Deklaracja dostępności
Strona zgodna z:
Valid XHTML 1.1

Open Air Museum Najlepszą Przestrzenią Publiczną Województwa Śląskiego!

Aktualności » Open Air Museum Najlepszą Przestrzenią Publiczną Województwa Śląskiego!

2020-12-11 13:05

Rozstrzygnięto XXI edycję konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego . Na tegoroczną edycję konkursu wpłynęły 42 zgłoszenia z 30 gmin. Większość realizacji ma charakter usługowo-edukacyjny i rekreacyjno-sportowy i jest związana z wypoczynkiem, integracją społeczną oraz aktywnością rodzinną. Wśród nominowanych do nagród znajdowały się zarówno obiekty kameralne, np. podwórka - sfinansowane w ramach budżetu obywatelskiego, jak i inwestycje komunalne, np. centra przesiadkowe, trasy rowerowe lub parki miejskie. Były wśród nich zarówno obiekty i przestrzenie przebudowane, zmodernizowane, jak i zupełnie nowe inwestycje.

Jak co roku na posiedzeniu Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej Jury konkursu, składające się z członków WKU-A, któremu przewodniczył wicemarszałek Województwa Śląskiego Dariusz Starzycki, dokonało rozstrzygnięcia konkursu, przyznając Nagrody i Wyróżnienia Marszałka Województwa Śląskiego.

W kategorii przestrzeń publiczna największą liczbę głosów i Nagrodę Marszałka Województwa uzyskała realizacja: Open Air Museum. Cieszyn, Aleja Piastowska (od ul. Zamkowej do ul. Sportowej) w Cieszynie.

W tej kategorii trzy równorzędne Wyróżnienia Marszałka Województwa uzyskały realizacje:

  • Park Miejski w Siewierzu zrealizowany w ramach projektu Zagłębiowski Park Linearny – rewitalizacja obszaru funkcjonalnego doliny rzek Przemszy i Brynicy – Gmina Siewierz.
  • Strefa Aktywności w Chorzowie, ul. 75 Pułku Piechoty 1A.
  • Powiatowe Centrum Przesiadkowe w Pszczynie, ul. Sokoła 10.
     

- To sukces wielu osób. Mnie cieszy fakt, że przestrzeń ta służy zarówno mieszkańcom jak i turystom – komentuje Gabriela Staszkiewicz, Burmistrz Miasta Cieszyna.

Organizatorem konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego jest Zarząd Województwa Śląskiego. Współorganizatorami są: Stowarzyszenie Architektów Polskich oddział Katowice i Towarzystwo Urbanistów Polskich oddział śląski.