Pomiar pH gleb na terenach rolniczych

Aktualności » Pomiar pH gleb na terenach rolniczych

2015-02-27 09:43
    Pomiary pH gleby rozpoczną się w marcu. Fot. www.sxc.hu

Okręgowa Stacja Chemiczno-Rolnicza w Gliwicach informuje, że od marca 2015 r. będą prowadzone prace monitoringowe dotyczące pomiaru pH gleb na terenach rolniczych. Uzyskane dane zostaną przekazane do Instytutu Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, który na zlecenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi wyznaczy obszary z ograniczeniami naturalnymi (ONW) w Polsce. Informacje o pH gleby są jednym z kryteriów do ustalania powierzchni objętych specjalną formą płatności w latach 2014-2012. Prowadzone badania są bezpłatne, a ich wyniki mogą przynieść znaczące korzyści rolnikom w perspektywie lat 2014-2020.