Dzień Ziemi w Cieszynie 2022

Gospodarka Gospodarka odpadami - aktualności » Dzień Ziemi w Cieszynie 2022

W dniu 22 kwietnia 2022 r. - po trzyletniej przerwie - z okazji Dnia Ziemi zorganizowano akcję oczyszczania od śmieci koryta rzeki Bobrówki. Akcja „Posprzątajmy Bobrówkę 2022prowadzona była na dwóch odcinkach: od wiaduktu (w rejonie skrzyżowania przy ul. Bobreckiej) do mostu nad rzeką Bobrówką przy ul. Brodzińskiego oraz na odcinku od ul. Heczki, wzdłuż rzeki Bobrówki do dawnego młyna (budynek przy ul. Frysztackiej 51). Podobnie jak w latach poprzednich o oczyszczenie fragmentu naszego Miasta zadbali uczniowie cieszyńskiej Szkoły Podstawowej nr 1. 70 uczniów wyposażanych w dobre chęci oraz worki i rękawice ochronne zebrało około 220 kg śmieci. Akcję zorganizował Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Cieszynie, przy współpracy z Miejskim Zarządem Dróg w Cieszynie.

 

 

Wszystkim uczniom i opiekunom Szkoły Podstawowej nr 1, którzy od lat biorą udział w sprzątaniu Naszego Miasta składamy podziękowania, a nauczycielom gratulujemy sukcesu w „zakorzenieniu” postaw proekologicznych w młodym pokoleniu.

Jednocześnie apelujemy do mieszkańców Cieszyna, aby uszanowali ciężką pracę dzieci i odpady zamiast do lasu czy „pod krzoki”, wyrzucali do kosza na śmieci.