• Komunikat meteorologiczny - silny mróz 01.02.2021

2021-02-01 08:44

Obszar: województwo śląskie
    powiaty: będziński, bielski, Bielsko-Biała, bieruńsko-lędziński, Bytom, Chorzów, cieszyński, Częstochowa, częstochowski, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, gliwicki, Jastrzębie-Zdrój, Jaworzno, Katowice, kłobucki, lubliniecki, mikołowski, Mysłowice, myszkowski, Piekary Śląskie, pszczyński, raciborski, Ruda Śląska, rybnicki, Rybnik, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Świętochłowice, tarnogórski, Tychy, wodzisławski, Zabrze, zawierciański, Żory, żywiecki
    Sytuacja meteorologiczna: Temperatura miejscami około -15°C

• wrs[3].png

Nowy numer Wiadomości Ratuszowych

2021-01-29 11:37

Zapraszamy Państwa do lektury najnowszych Wiadomości Ratuszowych!
    Znajdą w nim Państwo między innymi artykuł o 120 latach Domu Narodowego, czyli historię kamienicy przy ul. Rynek 12, a także wiele innych treści.
    Wiadomości Ratuszowe w wersji cyfrowej są do przeczytania tutaj.

• Komunikat - przerwa w dostawie wody dnia 29.01.2021r.

2021-01-29 08:15

Wodociągi Ziemi Cieszyńskiej Sp. z o.o. w Ustroniu informują, że w związku z awarią sieci wodociągowej dnia 29.01.2021r. nastąpi przerwa w dostawie wody od godziny 12:00 do godziny 16:00 w Cieszynie w rejonie ul. Moniuszki, Chopina, Szymanowskiego, św. Jerzego, Karłowicza 1.

Jednocześnie informujemy, że w trakcie płukania sieci wodociągowej po usunięciu awarii, może wystąpić chwilowe pogorszenie jakości wody. W związku z powyższym prosimy o niepobieranie wody w tym czasie. Za powstałe utrudnienia przepraszamy.

• Zarządzenia Nr 0050.53.2021 Burmistrza Miasta Cieszyna z dnia 27 stycznia 2021

2021-01-29 07:45

przeprowadzenia konsultacji społecznych z mieszkańcami Cieszyna projektu uchwały Rady Miejskiej Cieszyna w sprawie szczegółowych zasad, sposobu i trybu umarzania, odraczania lub rozkładania na raty spłat należności pieniężnych przypadających Gminie Cieszyn i jej jednostkom organizacyjnym, mających charakter cywilnoprawny, warunków dopuszczalności pomocy publicznej w przypadkach, w których ulga stanowić będzie pomoc publiczną oraz wskazania organów lub osób do tego uprawnionych

• Zarządzenia Nr 0050.52.2021 Burmistrza Miasta Cieszyna z dnia 27 stycznia 2021

2021-01-29 07:40

przeprowadzenia konsultacji z radami działalności pożytku publicznego lub organizacjami pozarządowymi i podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie projektu uchwały Rady Miejskiej Cieszyna w sprawie szczegółowych zasad, sposobu i trybu umarzania, odraczania lub rozkładania na raty spłat należności pieniężnych przypadających Gminie Cieszyn i jej jednostkom organizacyjnym, mających charakter cywilnoprawny, warunków dopuszczalności pomocy publicznej w przypadkach, w których ulga stanowić będzie pomoc publiczną oraz wskazania organów lub osób do tego uprawnionych

• Od poniedziałku (1 lutego) ponownie otwarte będą sklepy w centrach handlowych oraz muzea i galerie sztuki

2021-01-28 15:08

Od poniedziałku (1 lutego) ponownie otwarte będą sklepy w centrach handlowych oraz muzea i galerie sztuki. Zniesione zostaną tzw. godziny dla seniorów - poinformował Minister Ministerstwo Zdrowia Adam Niedzielski, podczas konferencji prasowej.
    Reguły, które dotyczą zgromadzeń publicznych, imprez i spotkań, restauracji, hoteli, stoków, a także przekraczanie granicy pozostają bez zmian. Pozostałe obostrzenia zostają przedłużone do 14 lutego.

• Ostrzeżenia meteorologiczne - oblodzenie

2021-01-28 14:49

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu. Temperatura minimalna od -5°C do -2°C, temperatura minimalna gruntu około -5°C. Ważność: od godz. 22:00 dnia 28.01.2021 do godz. 09:00 dnia 29.01.2021

• Opłata za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych

2021-01-28 11:40

Przypominamy przedsiębiorcom, którzy prowadzą sprzedaż napojów alkoholowych, że z dniem 31 stycznia 2021 roku upływa termin złożenia oświadczenia o wartości sprzedaży napojów alkoholowych za 2020 rok oraz uiszczenia pierwszej raty opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w 2021 roku. W oświadczeniu podaję się wartość brutto sprzedanych napojów alkoholowych.

• Informacja - rozbiórki chodników ulicy Głębokiej

2021-01-28 08:33

W dniu dzisiejszym (28.01.2021r.) w dalszym ciągu prowadzone są rozbiórki chodników ulicy Głębokiej po stronie północnej.

W dniu jutrzejszym (29.01.2021r.) planowane jest wykonanie rozbiórki chodników po stronie południowej począwszy od budynku nr 45. Prace prowadzone są krótkimi odcinkami, przy zachowania możliwości dojścia do budynków. Przedsiębiorcy o planowanych pracach w rejonie ich lokalów będą informowani wyprzedzająco przez przedstawicieli firmy. Za utrudnienia przepraszamy.

• Raport z przebiegu konsultacji społecznych z organizacjami pozarządowymi

2021-01-27 14:33

W dniach od 13 stycznia 2021 r. do 26 stycznia 2021 r. zostały przeprowadzone konsultacje z radami działalności pożytku publicznego lub organizacjami pozarządowymi i podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie projektu uchwały Rady Miejskiej Cieszyna w sprawie wyznaczenia Aglomeracji Cieszyn.